22mm Blue Flush Push Button
Standard 22mm blue flush momentary push button. Used for reset/auxiliary functions.
| Product | Part Number | Key Specs | |
|---|---|---|---|
Schneider Electric Harmony XB4 Blue Flush Push Button Head |
ZB4-BA6 |
Round
Flush
UL, CSA, CE
|
View details → |
Full Specification Comparison
| Specification |
Schneider Electric
ZB4-BA6
|
|---|---|
| Actuator Shape | Round |
| Actuator Type | Flush |
| Certifications | UL, CSA, CE |
| Color | Blue |
| Contact Configuration | Requires separate contact block |
| Cutout Diameter | 22mm |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Metal |
| Mechanical Life | 10,000,000 cycles |
| Mounting Type | Panel |
| Max Operating Temp | 70°C |
| Min Operating Temp | -25°C |